عمل بینی گوشتی زنانه – دکتر وهاب آسترکی

در مواردی که معمولاً در افراد جوان اتفاق میافتد و بیماری چندان مشخص نیست پزشک از آزمایش ژنتیک برای تشخیص بیماری استفاده می کند. البته تشخیص این بیماری به همین سادگی نیست و باید توسط پزشک تشخیص داده شود. این بیماری یک اختلال ژنتیکی محسوب میشود و از پدر و مادر به ارث میرسد .این بیماری اتوزوم غالب است به این معنی که اگر پدر یا مادر مبتلا به این بیماری باشند احتمال ابتلای فرزند به بیماری اسلر وبر راندو ۵۰ درصد میباشد. همانطور که گفته شد این بیماری ژنتیکی است این به این معناست که فردی که مبتلا به این بیماری است دارای یک ژن معیوب است که ممکن است از پدر یا مادر خود به ارث برده باشد.

شایع ترین قسمت های بدن که دچار این بیماری می شوند شامل : بینی، ریه ،کبد و مغز است. این کجی ممکن است نیاز به جراحی ترمیم بینی داشته باشد. اغلب اوقات، بیشترین ترس بیماران این است که به خاطر عدم اطلاع کافی نتوانند به خوبی از بینی عمل شدهشان مراقبت کنند.هر کسی میخواهد که روند بهبودیاش را به سلامتی سپری کند،خصوصاً بعد از عمل جراحی روی صورت همچون رینوپلاستی.

نیاز است تا حداقل از دو هفته پیش از عمل نسبت به ایجاد تغییرات لازم اقدام نمایید. تا یک ماه پس از عمل راینوپلاستی بهتر است از هر نوع عینک اجتناب کرد ولی عینکهای سبک و کموزن را میتوان از یک ماه پس از عمل استفاده کرد. بینی استخوانی ایده ال ترین برای انواع فرم بینی ازجمله جراحی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی است زیرا غضروف بیشتری دارند و ترمیم آن آسان تر است. مدت زمان این کار به ضخامت پوست بینی بستگی دارد و هرچه زخیم تر باشد نیاز بیشتری به زدن چسب روی بینی دارد .

برای بررسی دقیق تر ریه پزشک از سی تی اسکن ریه استفاده می کند. در زمان بیماری تلانژکتازی این ژن معیوب یا نمی تواند پروتئین تولید کند یا پروتئینهایی که تولید میکند غیر طبیعی است و همین امر باعث ایجاد این بیماری میشود.برای ابتلاء به بیماری تلانژ کتازی ارثی کافی است که یک ژن معیوب در بدن وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید