عمل بینی – دکتر علیرضا مجلسی

انتظارات بیمار از انجام جراحی را با دقت می شنود. در جراحی رینوپلاستی علاوه بر در نظر گرفتن بهبود تنفس فرد بیشتر جنبه زیبایی اهمیت دارد و در فرم اصلی بینی تغییرات ایجاد می شود. علاوه بر این، گاهی سینوزیت ناشی از انحراف بینی است که با تشخیص متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی انحراف بینی می تواند به رفع این مشکل نیز کمک کند. به مدت دو هفته قبل از جراحی از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، ویتامین E، مکمل های گیاهی یا هر داروی حاوی این ترکیبات خودداری کنید.

جراحی بینی علاوه بر زیبایی می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری و مادر زادی، از جمله مواردی که موجب مشکلات تنفسی می شود، انجام گردد. به همین دلیل برای بسیاری از مردم سوال ایجاد می شود که آیا جراحی بزرگ کردن بینی امکان پذیر است؟ برای این کار از دو بالش استفاده کنید. امکان این مورد وجود دارد که بتوان زخم ها را با آب ولرم و صابون تمیز کرد. خون دماغ شدن و تخلیه مخاط بینی همراه با خون تا چند روز طبیعی است.

قبل از انجام عمل زیبایی بینی باید از مهارت و عملکرد پزشک متخصص خود اطمینان حاصل فرمایید. اسپلینت بینی که در اصطلاح عام ، گچ بینی نامیده می شود ، با هدف کمک به بینی در سازگار شدن با شکل و چارچوب جدید خود مورد استفاده قرار می گیرد. منافع مالی برای ایشان در درجه آخر اهمیت قرار دارد. تزریق کورتون همچنین می تواند برای پیشگیری از رشد بافت اسکار بعد از جراحی بینی مورد استفاده قرار گیرد. جراحی عمل بینی که با نام رینوپلاستی نیز شناخته شده است می تواند تا حد زیادی تعادل ویژگی های صورت را بهبود بخشد و به بیماران کمک کند تا اعتماد به نفس تازه ای پیدا کنند.

حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید. در رابطه با مدل عمل بینی طبیعی اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد. بینی عضو مرکزی صورت محسوب می شود و کوچکترین ایراد آن زیبایی سایر اجزای صورت را تحت شعاع قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید