سوالات متداول جراحی بینی – دکتر نسرین راستا

طول مدت زمان جراحی بسته به مشکلات بینی مشخص می گردد در صورتی که بینی انحراف داشته باشد به جهت رفع انحراف طول مدت جراحی بیشتر خواهد شد ولی زمانی که تنها نیاز به جراحی ساده باشد طول جراحی حدود شصت تا نود دقیقه خواهد بود. زاویه بین لب و بینی در سه مدل بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ، متفاوت می باشد و در مدل بینی نیمه فانتزی ، زاویه بین لب و بینی بیشتر از بینی طبیعی و کمتر از بینی فانتزی می باشد. زاویه بین لب و بینی یکی از مولفه هایی است که در تعیین مدل بینی نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

حال که از نتیجه بخشی جراحی بینی استخوانی مطمئن شدیم، خوب است بدانیم چه مدل هایی برای عمل بینی های استخوانی مناسب است. البته پارامترهای مختلف دیگری از جمله جنسیت ، قد و فرم صورت نیز در تعیین زاویه مناسب نقش دارند. به همین دلیل است که اغلب جراحان صاحب نام از پذیرفتن بیماران با فرم بینیهای نامناسب خودداری میکنند. سوراخ های بینی به اندازه بینی طبیعی بزرگ نیست اما بیش از اندازه نیز کوچک نیست. قرار است یک تغییر بزرگ در چهره شما اتفاق بیافتد و برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب ، باید در انتخاب جراح خود چنان دقتی به خرج دهید که بهترین نتیجه از درمان برای شما حاصل شده و به رضایت کامل از جراحی تان دست پیدا کنید.

این پروسیجر دارای پتانسیل تغییر در یک سوم تحتانی بینی وجود دارد ،در حالیکه در جراحی های کامل ، تغییرات در تمام قسمت های بینی است. جراحی بینی استخوانی به افراد کمک می کند تا برآمدگی ها و قوزی که روی بینی آن ها وجود دارد، در عمل بینی استخوانی برطرف شود و ایجاد تناسب در بینی باعث بهتر شدن زیبایی فرد شده و در ناحیه اعتماد به نفس فرد را ارتقا میدهد.

در صورت وجود ایراداتی از قبیل قوز ، انحراف یا سایر نواقص در ناحیه پل بینی ، تیپ پلاستی گزینه مناسبی برای درمان ، محسوب نمی شود. سپس برشی در ستون بینی در محل اتصال دو سوراخ بینی به صورت افقی ایجاد می شود. درنهایت ، برش ایجاد شده در ستون بینی ، بخیه زده شده و بینی آتل گرفته می شود. پوست بینی کنار زده می شود تا امکان دسترسی به چارچوب بینی فراهم شود. به دلیل اینکه در این بینی ها ضخامت پوست زیاد بوده و نیاز به دقت و مهارت بالای جراح بینی دارد و ممکن است نوک بینی کمی گرد شود.

دیدگاهتان را بنویسید