سوالات رایج جراحی بینی

بهترین نتیجه این جراحی ؛ زمانی بدست خواهد آمد که زیبایی بینی و هماهنگی با سایر اجزاء صورت ، همراه با حفظ عملکرد تنفسی مطلوب و مناسب ایجاد شود. زمانی که هوشیاری لازم را کسب نمود به بخش منتقل خواهد شد. جراح این قالب را که اسپلینت نام دارد بین روزهای چهارم و هشتم (معمولاً روز ششم) از روی بینی برمیدارد. در پایان جراحی، قالب ساختهشده از یک پلیمر سبک نیز، روی بینی شما قرار میگیرد. قبل از خارج کردن قالب از بینی، بهتر است که در حمام بهطور کامل سروصورت خود را بشویید تا چسبندگی آن کمتر شود و راحتتر از روی صورت برداشته شود.

اغلب در مواردی که سپتوپلاستی بهطور همزمان با رینوپلاستی انجام میشود، صفحات سیلیکونی بهطور موقت در دو طرف سپتوم یا تیغه بینی قرار میگیرند تا از چسبندگی و انقباض دیواره بینی جلوگیری شود. عمل بینی برای تغییر فرم و بهبود تنفس انجام می شود. در جراحی رینوپلاستی علاوه بر در نظر گرفتن بهبود تنفس فرد بیشتر جنبه زیبایی اهمیت دارد و در فرم اصلی بینی تغییرات ایجاد می شود. جراح بینی خوب به قدری بر کار خود تسلط دارد که به رفع قوز بینی و تغییر صحیح استخوان تیغه بینی می پردازد. در برخی از بیماران به دلیل وسعت عمل جراحی بر روی استخوان بینی، ممکن است کبودی در اطراف بینی بیشتر باشد.

بهبود جراحی بینی ممکن است چندین هفته طول بکشد و بیماران باید بر اساس مدت زمان بهبودی آمادگی لازم داشته باشند. برش بر روی پرههای بینی فقط در بعضی از افراد که نیاز به کوچک شدن پهنای بینی دارند لازم است و بخیههای آنها همزمان با سایر بخیهها برداشته میشود.

برش در جراحی بینی از نوع بسته در قسمت داخلی بینی است و بخیهها از نوع جذبی هستند. البته ممکن است عواملی از قبیل نوع پوست ناحیهای که مورد عمل قرار گرفته نیز در بهبود زودهنگام یا طولانی شدن دوران نقاهت موثر باشد. در این بیماران، زمان بیشتری در مقایسه با زمان میانگین، برای فروکش کردن پوست و جمع شدن آن، مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید