وینستون چرچیل؛ از قتلعام درسدن تا کودتا در ایران

سید وحید کریمی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: آیا تغییر نظام چرچیلی حاکم بر روابط بین الملل امکان پذیر است؟ محبوبیت وی در بین مردم بریتانیا بهقدری زیاد است که بعد از گذشت چهلسال از مرگش، مردم از او بهعنوان «بزرگترین بریتانیایی تمام تاریخ» یاد میکنند. او نویسندگی را از وقتی در کالج بود شروع کرد و سال ۱۹۶۵ از دانشگاه آلاباما در رشته زبان انگلیسی فارغالتحصیل شد و بعد ۴ سال در ارتش آمریکا به خدمت پرداخت که حضور در ویتنام را هم دربرمیگرفت. چرچیل که بهدلیل نمرات بسیار ضعیفش به مدارس مختلفی فرستاده میشد، سرانجام تحصیلات خود را در مدرسه «هارو» (harrow) بهپایان رساند و پس از آن به دانشگاه نظامی سلطنتی «سندهرست» (Sandhurst) پیوست.

برند کارتیه پیشگام ترکیب پلاتین و الماس بود و با تغییراتی که در رنگ جواهرات طلا بوجود آورد، تمایز خود را از سایر برندها به رخ کشید. جواهرات شخصی وی در جشن ۱۲۵مین سالگرد برند بولگاری به نمایش گذاشته شده بود. گرانترین قطعه شوپارد فروخته شده در یک حراج، مجموعه ای از جواهرات زمرد و الماس است که با قیمت ۱.۲میلیون دلار فروخته شد.

او مجموعه ای از الماس ها و سنگ های قیمتی در اختیار داشت که به طور اختصاصی برای او ساخته شده بود و البته دستبندی به شکل مار که به گونه ای ساخته شده بود که گویی از دستان او به سمت بالا می خزد. گرانترین جواهر کارتیه که در حراجی فروخته شده است، قطعه ای به نام “یاقوت طلوع” است که در سال ۲۰۱۵با قیمت ۳۰ میلیون دلار به فروش رفت. نام تجاری شرکت(BVLGARI) به حروف لاتین نوشته شده است.

بیشک اگر چرچیل «بهترین مرد تاریخ بریتانیا» باشد، فقط برای مردم بریتانیا بهترین است؛ چون آن بهترین بودن، ماحصل رنج، عذاب و استثمار عدهای دیگر در دنیا بوده است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی تاریخ و زندگینامه میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید. برند شوپارد با ساعتهای مچی و جیبی که برای خانمها طراحی میکند، شناخته شده است. البته تعدد سیگار و گذاشتن نامهای مقدس بر روی سیگارها کار بدی است.

دیدگاهتان را بنویسید