منتظر گرانی ناگهانی سیگار باشیم؟

سیگار وینستون XS مشکی لایت Winston XS black سری جدید برند وینستون است. شرکت های آریان توتون صنعت و جی تی آی پارس دو شرکت بزرگ در داخل کشور هستند که برند های مختلف سیگار را در داخل ایران تولید می کنند و به دست مصرف کننده می رسانند. اما هری وینستون چگونه به این شهرت دست پیدا کرده است؟ این برند در سال ۱۸۴۷توسط لوئیس فرانسوا کارتیه تاسیس شد و شهرت خود را به عنوان “جواهر پادشاهان، پادشاه در بین جواهرات” کسب کرد.

این شرکت همچنین در تولید سنگ های قیمتی رنگی و الماس نیز شهرت به خصوصی دارد. بهطور مثال بخش خصوصی بهرغم آزادی عمل، براساس منافع شخصی افراد هدایت نمیشود بلکه فعالیت این بخش در چارچوب منافع جمهوری اسلامی قرار خواهد گرفت. وی افزود: البته به علت اینکه اولین بار است که برنامهریزی اقتصادی اسلامی در کشوری به نام جمهوری اسلامی ایران در جهان مطرح میشود و نیز برای غنی کردن محتوای تئوریک، دولت سعی کرد با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهان مطرح میشود و نیز برای غنی کردن محتوای تئوریک، دولت سعی کرد با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ترتیب جلسات هفتگی در خدمت آیتالله مهدویکنی و همچنین مشورت و هماهنگی با آیتالله نوری نماینده فقیه عالیقدر آیتالله منتظری این نقایص را به حداقل رسانده و در صورت امکان رفع کند.

البته این قیمتها برای سیگارهایی است که بهصورت شرکتی توزیع میشوند، از آنجا که اغلب سهمیه سیگار شرکتی کفاف تقاضای سوپرمارکتها را نمیدهد، بخشی از سیگارهای موجود در بسیاری از سوپرمارکتها بهصورت آزاد و 2هزار تومان گرانتر خریداری میشود. او مجموعه ای از الماس ها و سنگ های قیمتی در اختیار داشت که به طور اختصاصی برای او ساخته شده بود و البته دستبندی به شکل مار که به گونه ای ساخته شده بود که گویی از دستان او به سمت بالا می خزد.

موسس این شرکت سوتیریوس بولگاریس، جواهرساز یونانی بوده که از سال ۱۸۸۱ در رم زندگی می کرد. ممکن است در ظاهر اینطور بیاید که همه جا سیگار ۴۰تومانی هست، ولی رقم، رقم ناچیزی است که عمدتا از طریق تعاونیها با همان قیمت توزیع میشود و منتها اشکال توزیع این است که انواع و اقسام سیگارها را با هم قاطی میکنند و میدهند. جی. رینولدز (R. J. Reynolds)، همان سازنده ای که سیگارهای معروف کمل را در سال 1913 راه اندازی کرد، معرفی شد و به سرعت به یکی از مارک های سیگار پرفروش تبدیل شد. لارنس گراف کار طراحی خود را از سن پانزده سالگی در انگلستان آغاز نمود و در ادامه به یکی از مشهورترین طراحان جواهر تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید