غذاهای حاوی فیبر زیاد مصرف کنید

استفاده از ضد آفتاب spf 20 مخصوصاً بر روی بینی مورد بسیار مهمی می باشد. برای مسواک زدن از مسواک کودک که بسیار نرم میباشد آرام و با ملایمت استفاده کنید: هنگام مسواک زدن از دستکاری لب بالا (برای جلوگیری از حرکت بینی) بپرهیزید. در صورت شدید بودن کل بخش استخوانی بینی را فرا بگیرد یا این که در نوک و بخش غضروفی بینی مشاهده شود. به طور معمول انحراف بخش غضروفی آن دچار انحراف میشود.

از جمله مشکلات برخی از افراد که سبب میشود بینی خود را زیر تیغ جراحی بسپارند، انحراف تیغه آن است. برای تنفس راحت بینی می توان از تامپون استفاده نکرد و با استفاده از اسپلینت راه هوایی را برای بیمار باز گذاشت تا بتواند نفس بکشد. آن دسته از بیمارانی که کرونای شدیدتری گرفته اند حدود ۶ هفته بعد از قرنطینه می توانند جراحی انجام دهند. طبق تجربه شخصی خودم به بیماران توصیه میکنم دو هفته بعد از جراحی بینی، حرکات کششی که جریان خون عضلات و تاندونها را افزایش میدهند شروع شود و بعد از سه هفته میتوانند شروع به پیادهرویهای سریع کنند و یا استخر بروند.

اما رینوپلاستی باز همان دو برش را دارد و مضاف بر آن، یک برش دیگر، در ستونچه بینی ایجاد می شود. عمل جراحی نوک بینی چیست؟ اگرچه رینوپلاستی عمل رایجی در ایران است اما در برخی از افراد این عمل امکان پذیر نیست و نباید انجام شود. اما پس از گذشت یک یا دو روز پزشک اقدام به خارج کردن تامپون از داخل بینی میکند. معمولاً درد نیز یک یا دو روز بعد از عمل از بین خواهد رفت. ممکن است در مواردی به داخل هر دو سوراخ بینی تامپون قرار داده شود. ممکن است گاهی همراه با مشکلات ظاهری، مشکلاتی از جمله پولیپ ، انحراف بینی ، بزرگی شاخک بینی و…

انحراف تیغه بینی هم به صورت شدید و هم خفیف میتواند وجود داشته باشد. نکتهای که وجود دارد آن است که این قبیل لوازم جایگزین تامپون باید در دسترس جراح باشد تا از آن به جای تامپون استفاده کند. استفاده از تامپون در افرادی که دچار انحراف شدید در بینی خود هستند ضروری محسوب میشود. عمل بینی بدون تامپون تفاوت زیادی با عمل بینی با تامپون ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید