عمل بینی گوشتی زنانه – دکتر وهاب آسترکی

معمولا یک روز بعد از جراحی بینی، تامپون ها توسط جراح برداشته می شود و اسپلینت و بخیه های بینی هم بعد از یک هفته برداشته و کشیده می شوند. علت به کار گیری ظرافت در بستن برش ها جلوگیری از ایجاد جای زخم در بینی می باشد. ممکن است به علت استرس و بسته بودن بینی و یا به علت ترس از حالت تهوع، به مدت یک هفته بعد از جراحی اشتها نداشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که افراد بعد از عمل باید به مدت تا ۲ الی ۳ هفته فقط به صورت طاقباز بخوابند و از خوابیدن به شکم و پهلو اجتناب نمایند.

فرد بعد از ۴ الی ۶ ساعت اگر وضعیت نرمالی داشته باشد، ترخیص خواهد شد. از این رو مشکلات حین عمل و یا نرسیدن به نتیجه مد نظر فرد نیز برای او مورد بررسی قرار میگیرد. در رابطه با زدن چسب ، جایگاه علمی متقنی برای چسب زدن بینی به هیچ وجه وجود ندارد. چسب زدن به بینی ، صرفا هفته های ابتدایی بعد از رینوپلاستی خصوصا هفته اول بعد از جراحی زیبایی بینی ؛ چسب بیشترین تاثیر را در جلوگیری از ازدیاد تورم ، ممانعت از بروز خونریزی زیر پوستی و کاهش یکنواخت ورم بینی دارد. برای کاهش خونریزی و ورم اطراف بینی لازم است هنگام خوابیدن سر خود را کمی بالاتر از حد معمول قرار دهید.

برای بررسی نتیجه قبل و بعد از جراحی حتما عکس بعد از جراحی زیبایی بینی نیز تهیه کنید. 6. سعی کنید در روز های اول پس از جراحی برای کاهش تورم و کیودی از کمپرس سرد استفاده کنید همچنین می توانید با خوردن آب کرفس این روند را سریع تر نمایید. در برخی موارد که ورم بینی تا حد قابل قبولی کاهش نداشته است ؛ بنا به صلاحدید جراح بینی ، ممکن است توصیه شود تا حصول نتایج مطلوب به چسب زدن بینی ادامه داده شود.

2. گاهی اوقات در ساعات اوليه بعد از عمل جراحی ، ممکن است بیمار احساس سرماخوردگی و گلودرد داشته باشد که این موضوع ناشی از استفاده لوله بيهوشی در حین عمل است و در این راستا خوردن مايعات گرم می تواند کمک كننده باشد. 5. خوردن را با غذاهای آبکی و رقیق شروع کنید. بینی یکی از مشخص ترین مشخصه های صورت هر فردی است و مردان اگر از شکل، اندازه و یا تقارن آن ناراضی باشند، نه تنها می تواند در شکل ظاهری بلکه بر احساس آنها نسبت به خود تأثیر منفی بگذار و حس اعتماد به نفس آنها را کاهش دهد و احساس خجالتی بودن داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید