عمل بینی – دکتر علیرضا مجلسی

سپس ممکن است فرد به فعالیت های روتین خود برگردد و ورزشهای هوازی مانند پیاده روی یا دویدن را از سر بگیرد. عمل بینی برای هر شخصی منحصر به فرد است و نتایج نهایی جراحی می تواند تا یک سال بعد از عمل شکل بگیرد. آیا بینی گوشتی بعد از جراحی به حالت اول خود باز می گردد ؟ در این مسیر، آقایون میتونن مزایای بینی طبیعی رو که با صورت مطابقت داره، تجربه کنن. برش بسیار کوچکی در امتداد قاعده بینی ایجاد می شود که پس از بهبودی پوست چندان قابل رویت نیست.

قطعا هزینه یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد ولی باز هم باید خاطر نشان کرد که هزینه عمل بینی پس از معاینه و مشورت های لازم با پزشک قابل محاسبه است. اکثر تورم در ماه اول از بین می رود و تمام تورم باید طی یک سال یا کمتر از بین برود. این پروسیجر دارای پتانسیل تغییر در یک سوم تحتانی بینی وجود دارد ،در حالیکه در جراحی های کامل ، تغییرات در تمام قسمت های بینی است. بهبودی بعد از جراحی چگونه است؟

در حالی که این احتمال وجود دارد که در طول ماه اول بعد از جراحی به سرعت بهبود پیدا کنید ، بهبودی کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد. در دوران بهبودی ، تنفس راحت از طریق بینی دشوار است زیرا آتل هایی (ورق های پلاستیکی باریک قابل انعطاف) در داخل بینی قرار می گیرند تا سپتوم مستقیم باقی بماند. اگر این سطح ، کمتر از 7 درصد باشد ، می توان پروسیجر را به مرحله اجرا در آورد. دسته اول بینی هایی هستند که پوست آن ها مقدار چربی بسیار زیادی تولید می کند ، نتیجه جراحی این نوع بینی های گوشتی از دسته دیگر موفقیت آمیزتر می باشد.

جراحی بینی سه بعدی چیست؟ اگر بیماران در گذشته آسیب های قابل توجهی در بینی خود داشته باشند ، نیاز است که استخوان های بینی حین عمل به وضعیت مطلوب تری منتقل شوند. که در پاسخ باید گفت معمولاً اینطور نیست. باید به مدت شش هفته از انجام ورزش های تماسی خودداری کنید. در مرحله بعد ، مجرای بینی بهبود یافته و تغییر شکل بینی (در صورت تمایل) از طریق اصلاحات دقیق استخوان و غضروف انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید