عمل بینی – دکتر علیرضا مجلسی

طی روزهای اول بعد از عمل ، بیمار باید زير كمر خود چند بالش قرار داده و در حالت نيمه نشسته بخوابد ؛ به نحوی که سر و سینه او بالاتر از سطح پاها قرار گیرد. 1. تا چند ساعت اول پس از عمل ، بیمار حالت تهوع و سر گيجه مختصری خواهد داشت که نباید از این امر نگران باشد چرا که مسئله ای طبیعی است.

مصرف نمک و ادویه های تند را بعد از جراحی کاهش دهید چرا که تورم بینی را بیشتر می کند. 6. سعی کنید در روز های اول پس از جراحی برای کاهش تورم و کیودی از کمپرس سرد استفاده کنید همچنین می توانید با خوردن آب کرفس این روند را سریع تر نمایید.

3. سعی کنید چند روز اول بعد از عمل زیبایی بینی را به خوبی استراحت کنید. 15. در 6 هفته اول فعالیت های سنگین انجام ندهید. فعالیت شدید بدنی وانجام ورزشهای سنگین تا 12 هفته بعد از جراحی نباید انجام گیرد و بعد از آن هم با مشورت پزشک معالج از سر گرفته شود. در نظر داشته باشید که فعالیت های سنگین بدنی مثل کشتی گرفتن و یا ورزش های رزمی تا 6 ماه ممنوع میباشد. به مدت 2 ماه از قرار گیری در مقابل حرارت و سرمای مستقیم به بینی اجتناب کنید. همچنین لازم به ذکر است که افراد بعد از عمل باید به مدت تا ۲ الی ۳ هفته فقط به صورت طاقباز بخوابند و از خوابیدن به شکم و پهلو اجتناب نمایند.

4. خوردن بعد از جراحی را حدود ۴ ساعت بعد از عمل شروع کنید، چرا که پس از این مدت اثر داروهای بیهوشی کمتر شده و احتمال حالت تهوع و غیره کاهش می یابد. جراح بینی در راستای جراحی بینی ، چه اقداماتی انجام می دهد ؟ ششمین مرحله : بعد از عمل بینی چه باید کرد ؟ پس از عمل ، داخل بینی بیمار تامپون قرار داده نخواهد شد ، لذا تا دو روز ( ۴۸ ساعت ) بعد از عمل از بینی وی خونابه خارج می شود.

دیدگاهتان را بنویسید