سیگار دوباره گران شد/ وینستون به ۲۲ هزار تومان رسید

نام وینستون چرچیل و موذیگری و روباهصفتی این مرد در تاریخ ایران ذهن هر ایرانی را بهاشغال کشورش در جنگجهانی دوم و کودتای 28 مرداد 1332 سوق میدهد. آلفرد ون کلیف و استل آرپلز پس از ازدواج با یکدیگر، در سال ۱۹۰۶ این برند لاکچری را راه اندازی کردند. این برند توسط دیوید و یورمن در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد. در بسیاری از طراحی های این برند از حشرات و حیواناتی مانند طاووس سنگی و سنجاقکی از مروارید می توان مشاهده نمود.

در سال ۱۹۶۲ وی فروشگاه های متعددی در خیابان جواهر لندن افتتاح نمود. گرانترین قطعهی برند Van Cleef & Arpels که تاکنون فروخته شده است، انگشتر یاقوت و الماس ۸.۲۴ قیراطی است که در سال ۲۰۱۱ با ۴.۲میلیون دلار فروخته شد. گرانترین قطعه شوپارد فروخته شده در یک حراج، مجموعه ای از جواهرات زمرد و الماس است که با قیمت ۱.۲میلیون دلار فروخته شد. او مجموعه ای از الماس ها و سنگ های قیمتی در اختیار داشت که به طور اختصاصی برای او ساخته شده بود و البته دستبندی به شکل مار که به گونه ای ساخته شده بود که گویی از دستان او به سمت بالا می خزد.

اتفاقات مشابهی بر اقتصاد ایران رفته و تصمیمات متفاوتی برای آن گرفته شده است اما به نظر می رسد با نتایج یکسان روبرو هستیم.«در نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار مهم اقتصادی ایران و جهان را مرور می کنیم.سال اول هر دهه را به عنوان نقطه بررسی تاریخ اقتصادی قرار داده ایم.این مطلب با عنوان نیم قرن با اقتصاد ایران منتشر می شود،در طول بررسی تاریخ اقتصادی پنج دهه گذشته ممکن است به حوادث مهم و اثر گذار برخورد کنیم که این اخبار و وقایع را نیز منتشر می کنیم.روزنامه اطلاعات به دلیل سابقه 90 ساله آرشیو قوی و رویکرد صرف خبری در بازتاب وقایع پایه این بررسی قرار گرفته است.

عدهای از ﻣﻮرﺧﯿﻦ، همچون ادوارد ﻫﺎرﻟﯽ (Edward Harley)، ﭘﺪرﺑﺰرگ وینستون اسپنسر را آهنگری میدانند ﮐﻪ برای خاندان «روچیلد» خدمت میکرد. برند شوپارد با ساعتهای مچی و جیبی که برای خانمها طراحی میکند، شناخته شده است. از مجموعه های اخیر این برند می توان به « هنر در طلا، نقره و سنگ زینتی» در موزه ی ملی تاریخ طبیعی اسمیت سونیان در سال ۲۰۰۰، و مراسم « حلقه های سنجاقک سنگ نشان» در سال ۲۰۱۰ اشاره نمود که این مورد به مدت یک سال در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده بود. فیلم Antitrust ( ضد انحصار ) محصول سال 2001 ( 1379 ) میباشد که توسط Peter Howitt در کشور United States ساخته و اکران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید