سوالات متداول جراحی بینی – دکتر نسرین راستا

هیچکس نمی تواند تعیین کند که با چه نوع دماغی متولد شود اما همه می توانند در طول زندگی، شکل ظاهری و سایز بینی خود را تغییر بدهند. یکی از پرسش های رایج در میان افرادی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی دارند این است که چه سنی برای عمل بینی مناسب است؟ موارد منع جراحی بینی شامل افرادی ست که سن آنها پایین تر از 16 سال است زیرا قبل از این سن، بینی هنوز خوب رشد نکرده است و فرم واقعی آن مشخص نیست، چرا که ممکن است شکل ظاهری بینی مدتی پس از عمل، دوباره دچار یک تغییر بزرگ شود.

از جملهی مهمترین موارد کنترل دارویی، منع مصرف مسکنهای بر پایه بروفن و نیز آسپرین است. تزریق کورتون در کاهش تورم بینی چقدر موثر است؟ 3. در روش بسته میزان تورم و کبودی نسبت به عمل باز کمتر می باشد. در حال حاضر، جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود که بستگی به مدل بینی دارد و جراح با ایجاد برش های متفاوتی در سطح بینی، شکل و فرم آن را تغییر می دهد. بعضی ها از داشتن دماغ بزرگ لذت می برند و اصلا تمایلی به ایجاد تغییر در چهره خودشان ندارند اما گروهی دیگر، نوع دیگری از بینی را می پسندند و تلاش می کنند تا بهترین و ماندگار ترین روش را برای تغییر حالت و اندازه بینی به کار بگیرند.

اگر در گذشته ترس و تردید زیادی در مورد این جراحی وجود داشت، حالا دیگر همه از عمل بینی به عنوان یکی از پذیرفته شده ترین انواع جراحی ها نام می برند. به همین دلیل می توان گفت که سن مناسب عمل بینی برای خانم ها بعد از 16 سالگی و سن مناسب جراحی بینی مردان بعد از 17 سالگی است. به همین دلیل انجام جراحی زیبایی بینی مردان نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده است . هنگام مسواک زدن، خیلی با ملایمت رفتار کرده تا فشار بیش از حدی به بینی وارد نشود. در عمل بینی به روش باز ، یک برش بر روی پایه میانی بینی ( کلوملا ) ایجاد می شود ، تا جراح بتواند به راحتی پوست را اسکلت بینی جدا کرده و تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی ، اعمال کند.

دکتر ماریا مرادی، تغییرات الزامی را با روند باز ، اجرا می کند. البته که در داخل ایران هم جمعیت زیادی بینی خود را به تیغ جراحان می سپارند اما این آمار جالب توجه، از آن جهت به دست آمده که با توجه به ارزان تمام شدن هزینه عمل بینی در ایران، هر سال بسیاری از افراد از کشورهای دیگر برای انجام این عمل به کشورمان سفر می کنند. جالب است بدانید که ایران، یکی از 4 کشوری است که بیشترین جراحی بینی در دنیا را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید