سوالات متداول جراحی بینی – دکتر نسرین راستا

این برش نهایی برش ترانس کلوملا نامیده می شود و به جراح این امکان را می دهد تا پوست بینی را کنار بزند. به سبب این ویژگی ، دستیابی به نتایج شگفت انگیز زیبایی در بینی های گوشتی ، تنها در دستان هنرمند جراح بینی ماهر و خلاق امکان پذیر خواهد بود. گاهی یک بینی که بر روی صورت یک بیمار، بسیار زیبا دیده می شود ، بر روی صورت بیمار دیگر ، هیچ زیبایی نداشته و حتی زشت دیده می شود. جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی می باشد که علاوه بر بهبود ظاهر و در برخی موارد عملکرد بینی ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار می کند.

در جواب این سوال باید گفت که بازگشت قوز و برآمدگی بینی به ندرت اتفاق می افتد، ولی نباید به هیچ وجه بعد از عمل ضربه ای به بینی وارد شود، همچنین در دوران بهبودی حتما بر روی بینی خود چسب بزنید و به پهلو نخوابید. پزشک تا جایی که آناتومی بینی و نیز حالت صورت در افراد اجازه می دهد بر آن است که توقعات و خواسته های مراجعه کننده را برطرف سازد.

به همین دلیل انجام جراحی می تواند مزایای زیادی را به همراه بهبود ظاهری به همراه داشته باشد. درد بعد از عمل: در جراحی بینی، استخوان و غضروف تراشیده می شود و به همین دلیل کاملا طبیعی است که بعد از عمل احساس درد داشته باشید. به دلیل اینکه در این بینی ها ضخامت پوست زیاد بوده و نیاز به دقت و مهارت بالای جراح بینی دارد و ممکن است نوک بینی کمی گرد شود. دومین نکته این است که قبل از اینکه که جراح بخواهد تیغ جراحی را به دست گیرد تمامی ویژگی های بینی افراد را مورد بررسی قرار می دهد.

جراح بینی با برسی اینکه آیا این انحراف مربوط به ساختمان اصلی بینی است یا فقط این انحراف در ظاهر بینی مشاهده می شود جراحی لازم را انجام می دهد. جراح در صورتی که فرد جراحی مجدد، انحراف شدید بینی که شکل ظاهری بینی را کاملا کج کرده باشد و دفرمه شدن بینی در اثر تصادف داشته باشد ترجیح می دهد از روش باز استفاده کند. و در آنها جراحی ترمیم و بازسازی بینی با استفاده از بخشی از پوست گونه آمده است. درک تفاوت بین روش باز و بسته از جهت قابلیت هر یک از آنها اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید