سوالات رایج جراحی بینی

لازم به ذ کر است که برای انجام جراحی بینی ترمیمی مهارت و تجربه پزشک معالج بسیار مهم و حیاتی می باشد. 5. از انجام ورزش های سنگين تا زمانی که پزشک معالج توصیه کرده باید اجتناب گردد. در همه انسان ها، زمانی که پوست دچار زخم یا جراحت می شود، سلول های بدن شروع به بازسازی و ترمیم پوست می کنند. مراقبت های پس از جراحی بینی برای تمامی بینی ها با هر نوعی یکسان است اما بینی های گوشتی احتمال دارد به تزریق کورتون احتیاج داشته باشند که این تزریق نیاز به تکرار خواهد داشت و بایستی در فواصل زمانی مشخص چهار تا شش بار انجام شود.

انتخاب روش مناسب جراحی ؛ با توجه به وسعت تغییرات مورد نظر و صلاحدید جراح مشخص می شود ؛ اما غالبا جراحان بینی ، جراحی به روش باز را برای انجام رینوپلاستی انتخاب می کنند. یک نکته مهم کیفیت و ضخامت پوست و زوایای بینی میباشد که با استفاده از عکس های رنگی استاندارد و یک شکل قبل از جراحی بینی و تکرار سریالی آنها پس از عمل وضعیت پوست و زوایای بینی مشخص میشود.

در واقع بیش از 80 درصد از افراد که بینی آنها دارای فرم ظاهری متفاوتی است قادر به انجام عمل رینوپلاستی هستند، حال در بین آن 20 درصد نیز افرادی هستند که عمل زیبایی با فرم صورتشان سازگار باشد. در دوره ی بهبود پس از عمل از ماساژ بینی بعد از عمل برای خوش فرم شدن آن بهره می برند.

تجربه و آموزش های او به او درک عمیقی از ساختار و توازن صورت و چگونگی بهبود آن برای خلق هارمونی و جذابیت بیشتر در ویژگی های صورت، ارائه داده است. ماساژ بینی بعد از عمل معمولا توسط جراحان توصیه می شود، چرا که ماساژ برای التیام بخشیدن به استخوان های بینی مفید است و موجب خوش فرم تر شدن بینی می شود. پولیپ های بزرگ یا گروهی موجب مشکلات تنفسی، عفونت های مکرر، از دست رفتن حس بویایی و گرفتگی مجرای بینی می شوند. به طور قطعی عوامل ژنتیکی، یکی از عوامل مهم و زمینه ساز در به وجود آمدن پولیپ است و افرادی که دچار آسم، رینیت آلرژیک (تب یونجه)، سینوزیت مزمن، فیبروز های کیستی، اختلالات سیستم ایمنی و سندروم چرگ اشترائوس (بیماری نادری که موجب التهاب عروق خونی می شود)، احتمال بیشتری می رود که دچار پولیپ بینی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید