سوالات رایج جراحی بینی

نوشیدن مایعات به اندازه کافی، مانند آبمیوه و سوپ به تسکین خشکی دهان کمک میکند. به عنوان مثال، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن میتوانند خطر خونریزی را افزایش دهند. درحالیکه طی دو هفته بعد از عمل بینی، شما میتوانید به تمرینات سبک و ساده مانند دوچرخهسواری و دویدن طولانیمدت برگردید.

بعد از جراحی بینی لازم است تامپون در بینی استفاده شود تا از خونریزی و ورم آن در روزهای اولیه بعد از عمل جلوگیری شود. تا یک ماه پس از عمل جراحی بینی، باید از شنا کردن خودداری شود. بیمار باید از پوشیدن عینک آفتابی یا عینک طبی به مدت یک ماه خودداری کند. در هفته اول بعد از عمل بینی، از عطسه یا سرفه با دهان بسته، خنده مکرر و عمیق و همچنین گریه باید جلوگیری شود.

پوشیدن لنزهای تماسی با چشم از روز بعد از جراحی زیبایی بینی اشکالی ندارد. اگر عینک با استفاده از چسب ضد حساسیت به پیشانی متصل شود، میتوان عینک را از همان روز اول هم استفاده کرد. اگر شما هم جزء یكی از موارد سیزده گانه بالا هستید، لطفاً از عمل جراحی منصرف شوید یا به پزشك دیگری مراجعه نمایید! از ورزشهای رزمی یا ورزشهایی هم که با احتمال ضربات توپ به بینی همراه هستند، باید برای مدت بیشتری اجتناب کنید. با در نظر گرفتن این ویژگی ها و با تطبیق دادن فرم بینی خود با آنها می توانید تشخیص دهید آیا بینی شما استخوانی است یا خیر.

معمولا پزشک معالج جراحی بینی را به آنها توصیه نمی کند. همچنین از لباسهای دکمهای یا زیپدار استفاده کنید تا در هنگام پوشیدن و درآوردن آنها بینی شما ضربه نخورد. در چند روز اول بعد از عمل باید گوشت و سایر مواد مغذی ابتدا در میکسر نرم شوند تا به جویدن کمتری نیاز داشته باشند. هنگام خواب بهتر است بالاتنه خود را بالاتر از سطح پاها قرار دهید تا ورم کمتری در صورت ایجاد شود. استفاده از لوازمآرایشی روی صورت نیز اشکالی ندارد. اگر پانسمان روی بینی خیس نشود، اشکالی ندارد که صورت خود را بشویید یا حمام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید