راهنمای جامع خرید شامپو بچه مناسب برای کودک

شوینده دیگر ترکیب لوریل گلوکوزاید است که یک سورفکتانت غیر یونی است که تست های درماتولوژی آن مثبت بوده و هیچگونه حساسیت پوستی یا چشمی از آن گزارش نشده است. حالا سوال اینجاست که آیا استفاده از شامپو بچه برای دیگر افراد، خوب است یا خیر؟ آیا تجربه شستشوی موها با شامپو بچه را دارید؟ ترکیبات شامپو بچه دارای مواد شیمیایی خشن نیست و موها را خشک نمی کند. شامپو کودک موستلا مناسب افرادی است که دارای پوست و موی حساسی میباشند. درصد مواد شیمیایی این شامپوها به قدری کم است که حتی برای شستشوی موی نوزادان نیز مناسب است.

روغن های گیاهی دیگر مانند نارگیل و کرچک هم به علت خاصیت مرطوب کنندگی برای شست وشوی پوست کودکان و پوست صورت و دست بزرگسالانی که پوست خشکی دارند، مناسب هستند. ترکیباتی مانند دی اتانول آمین (DEA) و تری اتانول آمین (TEA) نیز برای کرمی شدن شامپو استفاده می شوند که تنظیم PH پوست سر را به هم می زنند. فرمولاسیون شوینده های کودک، ملایم تر است و همین موضوع حتی بزرگ تر ها را هم تشویق به استفاده از این محصولات کرده است. اگر شامپو در چشمان کودک شما اشک آور باشد و ناراحتی ایجاد کند، ممکن است او را برای حمام نگران کند و کودک شما در مورد ابراز این نگرانی می تواند خجالت بکشد و حتی گریه کند.

بابونه یک روشن کننده فوق العاده مو بوده و به واسطه وجود لعاب مخصوصى که در گیاه موجود است، موها نرم و براق شده، باعث تقویت و شادابی بیشتر موها می گردد. مواد شیمیایی موجود در شامپوها به قدری زیاد است که پوست سر و موها را خشک می کند. به خصوص با بالا رفتن سن، موها شادابی قبل را ندارند و خیلی زودتر رطوبت از دست می دهند. برخی افراد همیشه از محصولات کودک برای شستن موها استفاده می کنند و خیلی هم راضی هستند. به این ترتیب با شامپو بچه می توان موها را شستشو داد بدون اینکه مو خیلی زیاد خشک بشود.

مواد استفاده شده در ساخت این نوع شامپوها بسیار ملایم است و موجب آسیب به پوست سر و یا موهای کودک نمی شود. وقتي اولين علايم هورمونهاي جنسي در ۱۲ تا ۱۳ سالگي نمايان شد، ديگر ميتوان از شامپوهاي افراد بالغ استفاده کرد. مايع دستشويي هم ۱۰ تا ۵/۱۰ است. بتایین هم یک شوینده آمفوتریک ایمن و بدون سوزش چشم می باشد که به فرمول اضافه شده است. کودکان به علت سوزش چشم ها در اثر شامپو بزرگسالان از حمام می ترسند. کودکي را که بازي زياد ميکند و بدنش تعريق بالايي دارد، بايد هر روز به حمام برد؛ اما آنهايي که فعاليت جسمي کمتري دارند را ميتوان يک روز در ميان يا دو روز در ميان به حمام برد.

دیدگاهتان را بنویسید