دلایل انجام جراحی بینی – دکتر فرزان رضایی

اینکه آیا هر کسی که عمل بینی انجام داده و یه پزشکی و معرفی می کنه، باید بهش اعتماد کنید و بهش مراجعه کنید؟ آیا جراحی بینی استخوانی با لیزر امکان پذیر است؟ با این حال قبل از جراحی باید به بیماران نکاتی را متذکر شد. جراحی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی است، لذا انجام آن چه برای بینی استخوانی و چه گوشتی باید توسط بهترین جراح بینی صورت گیرد. در عمل زیبـایی بینی مهم ترین اقدام انتخاب جراح بینی خوب می باشد در صورتی که فرد جراح بینی خود را به درستی انتخاب نکند، ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی بینی پیدا کند.

9. یک روز قبل از جراحی بینی، آب کافی بنوشید. در سایه پیشرفت های علم پزشکی جراحی زیبایی نیز مانند هر پدیده دیگری در عصر طلایی خود رونق یافته است و هر روز عده بیشتری به این سمت رو می آورند. در واقع برای اینکه مشکلات آنچنانی برای فرد بیمار بعد از عمل پیش نیاید، باید کاملاً توضیح داده شود که عمل بینی استخوانی فقط از طریق جراحی امکانپذیر است و روشهایی مانند لیزر و دیگر روشهایی که در بعضی از سایتها از آنها نامبرده میشود صحت نخواهد داشت. آمادگی لازم برای عمل بینی یکی از مراحل اصلی و ضروری در این اقدام مهم است .

کوچکشدن بینی تا زمانی مطلوب است که عملکرد تنفسی بینی به مخاطره نیفتد. عمل جراحی بینی به دو شکل باز وبسته انجام میشود و انجام عمل به هر روشی که پزشک تشخیص دهد بلامانع است. چند ساعت بعد از جراحی بینی نباید چیزی بخورید. در حال حاضر با آمدن داروهای جدید بیهوشی مانند پروپوفل و رمی فنتانیل بیهوشی عمومی کاملاً ایمن و بدون تهوع وخونریزی شده است و مدت زمان به هوش آمدن بعد عمل یک یا دو دقیقه شده است.

مشاوره با دکتر قبل از عمل: برای اینکه بعد از عمل از فرم جدید بینی خود لذت ببرید ، قبل از آن به دکترتان بگویید که دوست دارید بینی تان چه شکلی باشد و با مشورت با دکتر خود به نتیجه ای واحد برسید. برطرف کردن انحراف تیغه بینی برای جراح بینی باتجربه کار سختی نیست و چنانچه با دقت و مهارت انجام شود، عوارض آن بسیار ناچیز بوده و برخلاف تصور عموم هیچگونه برگشتی ندارد. به ترس و استرس خود نسبت به عمل غلبه کنید: برای حفظ آرامش خود سعی کنید فقط با دکترتان صحبت کنید ، مطمئن باشید تجربه او در کاهش استرس و اضطراب شما بسیار موثر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید