جراحی زیبایی بینی – مزایا، عوارض و هزینه رینوپلاستی – کلینیک هلیا

داشتن آرایش در روز عمل ممنوع است زیرا مواد آرایشی در فیلد جراحی ، آلودگی ایجاد می کند ؛ لذا افراد قبل از عمل می بایست صورت خود را به خوبی با آب و صابون شسته و از هر گونه مواد آرایشی پاک نمایند. در ادامه به بررسی هر یک از این نوع بینیها و عمل جراحی بینی مختص هر یک پرداختهایم. به این صورت که اگر در طی جراحی و حین بیهوشی بیمار دچار حالت تهوع شد از استفراغ و خفه شدن شخص ممانعت به عمل آید. تا زمانیکه پزشک صلاح بداند باید گچ یا قالب روی بینی در محل خود باقی بماند: لذا آن را خشک نگه داشته و به آن دست نزنید.برای خارج کردن پانسمان داخل بینی ، در زمان تعیین شده آن به پزشک متخصص گوش، حلق و بینی خود مراجعه نمایید.پانسمان پایین بینی را در صورت کثیف شدن تا وقتی که ترشحات بینی قطع شود، تعویض نمایید.

نوع مهم دیگر غذاهایی که باید در دوره ریکاوری بعد از عمل دماغ خورده شود، غذاهای بهبود دهنده زخم می باشد. برخی از افراد خواستار طبیعی بودن بینی بعد از جراحی بوده و برخی دیگر تمایل دارند که نتیجه جراحی بینی در صورت شان مشخص بوده و بینی شان حالت عروسکی داشته باشد. بینیهای افراد به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم میشوند.

بینیهای گوشتی در ظاهر پهنتر بوده و نوک آنها افتاده است. بینیهای گوشتی، بینیهایی هستند که پوست آنها ضخیمتر و چربتر بوده و بافت استخوانی و غضروف آنها ضعیفتر است. از بین اینها مهم ترین ویژگی هایی که بین بینی استخوانی و گوشتی متفاوت است، ضخامت پوست و چربی زیر پوست و نرم یا محکم بودن بافت غضروفی است.

عمل بینی یا جراحی زیبایی بینی که به آن رینوپلاستی نیز گفته می شود یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی است. این کار از میزان تورم بینی کم می کند و باعث می شود فرم بینی حفظ شود. فرد در این روش دچار درد و تورم به مراتب بیشتری میشود تا دوره بهبودی وی به طور کامل سپری شود. مدت زمان بهبود بینی در این روش در مقایسه با روش جراحی باز با سرعت بیشتری انجام میشود. برخلاف روش عمل بینی باز، پس از اتمام جراحی آثاری از زخم روی بینی شما دیده نخواهد شد. به این دلیل که شکاف ها و زخمها درون سوراخهای بینی وجود دارد و روی بینی اثری از زخم را مشاهده نمیکنید.

دیدگاهتان را بنویسید