جراحی زیبایی بینی – مزایا، عوارض و هزینه رینوپلاستی – کلینیک هلیا

جراحی زیبایی بینی صرفا به معنای کوچک شدن آن نیست، بلکه به معنای ایجاد تناسب بینی گوشتی و یا استخوانی با قسمتهای مختلف آن و دیگر اجزای چهره نیز می باشد. بعد از عمل جراح بینی برای کاهش درد تزریق و یا درمان خاصی وجود ندارد، بلکه نکات و توصیه هایی وجود دارد که رعایت آن ها سبب تسریع روند درمان و کاهش عوارض عمل بینی می شود. دو هفته قبل از عمل ، از مصرف هرگونه قرص بپرهیزید: از استفاده قرص هایی از قبیل آسپرین، ایبوبروفن، ویتامین ای و مکملهای گیاهی پرهیز کنید.

استفاده مکرر دارو های تجویز شده توسط پزشک : تا دو هفته پس از عمل، از مصرف قرص های آسپرین و بروفن (یا ترکیبات حاوی آنها) استفاده ننمایید ، همچنین از مصرف دارو های اضافی جدا خودداری کنید. 3. از مصرف چای های گیاهی نیز باید اجتناب شود. در واقع برای اینکه مشکلات آنچنانی برای فرد بیمار بعد از عمل پیش نیاید، باید کاملاً توضیح داده شود که عمل بینی استخوانی فقط از طریق جراحی امکانپذیر است و روشهایی مانند لیزر و دیگر روشهایی که در بعضی از سایتها از آنها نامبرده میشود صحت نخواهد داشت. رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی یکی از عمل های رایج است که زیبا شدن بینی و عملکرد صحیح آن بعد از جراحی تا حد بسیار زیادی به انتخاب پزشک بستگی دارد.

تورم بعد از عمل در بینی های گوشتی نیز بیشتر طول می کشد که احتمال فیبروز را افزایش می دهد. در حال حاضر با آمدن داروهای جدید بیهوشی مانند پروپوفل و رمی فنتانیل بیهوشی عمومی کاملاً ایمن و بدون تهوع وخونریزی شده است و مدت زمان به هوش آمدن بعد عمل یک یا دو دقیقه شده است. آمادگی لازم برای عمل بینی یکی از مراحل اصلی و ضروری در این اقدام مهم است . به ترس و استرس خود نسبت به عمل غلبه کنید: برای حفظ آرامش خود سعی کنید فقط با دکترتان صحبت کنید ، مطمئن باشید تجربه او در کاهش استرس و اضطراب شما بسیار موثر خواهد بود.

سر خود را به مدت طولانی پایین نگه ندارید :در روز اول بعد از جراحی باید سر خود را به مدت طولانی پایین نگه ندارید و در حالیکه سر، بالا قرار دارد،استراحت کنید. مشاوره با دکتر قبل از عمل: برای اینکه بعد از عمل از فرم جدید بینی خود لذت ببرید ، قبل از آن به دکترتان بگویید که دوست دارید بینی تان چه شکلی باشد و با مشورت با دکتر خود به نتیجه ای واحد برسید. 5. بهترین جراح بینی ، باید با صبر و حوصله به سلیقه و خواسته بیمار توجه کند و یک دیدگاه کلی از نتیجه جراحی به فرد بدهد ؛ تا بدین ترتیب فرد بتواند راجع به جراحی يینی خود تصمیم گیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید