جراحی زیبایی بینی – مزایا، عوارض و هزینه رینوپلاستی – کلینیک هلیا

انحراف تیغه ی بینی نوعی انحراف است که در این نوع انحراف تیغه ی وسط بینی که جداکننده است دچار خمیدگی می شود.شدت این اختلال مشکلات متنوعی را برای فرد به وجود خواهد آورد.یکی از بارزترین مشکلات این اختلال مسدود شدن یک یا جفت سوراخ بینی و به دنبال آن اختلال در تنفس فرد است.اگر این اختلال شدت یابد فرد باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کند. جراحی بینی فانتزی نوعی از عمل است که در آن بینی کوچک و سربالا و دارای کمی قوس است ،برخی افراد انتظار یک بینی فانتزی بعد از عمل جراحی را دارند ولی شاید درک درستی از این نوع عمل نداشته باشند.

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم بوده ، و غضروف در آن ها کوچک و ضعیف است. بینی های گوشتی گاهی علاوه بر داشتن مقداری چربی و پوست ضخیم دارای قوز نیز می باشند. بینی های طبیعی دارای قوس بسیار کم و زاویه ای متناسب است که تقریبا تیغه ی آن صاف و بدون قوس دیده می شود ، تیغه ی بینی در این نوع جراحی زیاد نازک و کوچک نمی شود و البته نوک بینی به میزان بسیار اندک و در حدی که ساختار زیبایی داشته باشد بالا کشیده می شود . بسیاری از افراد انحراف بینی را با کجی بینی اشتباه می گیرند ، بنا بر گفته ی علم زیبا شناسی تناسب اعضای چهره تاثیر بسیاری بر ظاهر فرد دارد.بینی که یکی از این عضوهاست و برجستگی دارد بی شک نقش بسیار مهمی بر این موضوع می تواند داشته باشد و عدم تناسب آن باعث ایجاد زشتی در صورت فرد خواهد بود.یکی از مشکلات عمده ی بینی که زیاد به چشم می خورد کجی بینی بینی است.اگر بینی شما بر حسب خطی فرضی که بر روی صورتتان از بالا به پایین کشیده میشود دارای زاویه باشد این بینی کج و پیچ خورده به شمار می آید.

جراحی بینی مخصوصا جراحی بینی در افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، هر روزه دیده می شود و دربین مردم در حال افزایش است. جراح از ناحیه داخل بینی لایههای مخاطی محافظ را کنار زده و قسمتی را که دچار مشکل میباشد برمی دارد و یا ترمیم میکند.جراح طی این اقدام میتواند عمل زیباسازی را برروی بینی گوشتی و یا بینی استخوانی نیز انجام دهد، به همین جهت در بسیاری از موارد در حین برطرف کردن انحراف تیغه بینی پزشک توربینهای بینی را نیز مرتب و اصلاح می کند.

در روش بسته به دلیل اینکه در طی عمل به کانال های تخلیه طبیعی پوست دست زده نمی شود، میزان تورم کمتر شده و زودتر بهبود می یابند. ممکن است انحراف بینی در حالت شدید موجب بسته شدن سینوس ها بشود و فرد را نیز مبتلا به سینوزیت کند. عمل بینی باز بهتر است یا بسته؟ و دو طرف بینی، باز و ضخیم به نظر میرسند. سعی کنید تا دو هفته قبل از عمل سیگار و قلیان مصرف نکنید . چسب روی بینی باعث می شود تا بینی تورم و کبودی کم تری داشته باشد ، لازم است تا بعد از جراحی بینی حدود دو ماه تا سه ماه از چسب استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید