جراحی بینی و عوارض جراحی بینی و هزینه جراحی بینی

بینی استخوانی به دلایل مختلف، از هزینه کمتری نسبت به سایر عمل ها برخوردار است زیرا پوست بین استخوانی نازک تر و غضروف آن بزرگ تر است. در چندین سال اخیر که با پیشرفت علم پزشکی، امکان دست بردن در شکل و فرم بینی به کمک جراحی بینی بسیار راحت تر شده افراد زیادی در تمام سنین و از تمامی طیف ها، اقدام به انواع جراحی بینی (رینوپلاستی یا سپتولاستی) می کنند که هر کدام از آنها هزینه عمل مشخصی خواهند داشت. زمانی که به جراحی بینی فکر می کنیم این سوال در ذهن مان نقش می بندد که آیا من کاندید خوبی برای جراحی بینی هستم یا خیر؟

لیستی از آدرس و شماره تماس پزشکانی تهیه کنید که نمونه کارهای آن ها را پسندیده اید و تا حدودی اطلاعات در مورد کیفیت کار آن ها به دست آورده اید. حداقل سه سال طول میکشد تا اظهارنظر نهایی درباره نتیجه جراحی بینی انجام شود. گاهاّ هم ارزان بودن هزینه این نوع جراحی به دلیل تعداد بالای انجام جراحی در طول یک روز است، که این کار هم با توجه به خستگی جراح و کاهش دقت و تمرکز در کار این جراحان خطراتی را به دبال دارد.

بسیاری از بیماران چند هفته بعد از عمل، بینی خود را با دقت مشاهده میکنند، درحالیکه تورم بینی کاملاً فروکش نکرده است. در چند هفته اول بعد از عمل، بیمار باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کند زیرا ممکن است نور خورشید تورم بینی را افزایش دهد. • قرار گرفتن در معرض نور خورشید؛ پوست صورت پس از جراحی بینی بسیار حساس است و نور زیاد خورشید میتواند باعث تغییر رنگ و آسیب به پوست اطراف بینی شود. از قرار گرفتن مستقیم در معرض وسایل گرمایشی مانند اجاقگاز نیز باید خودداری کرد.

بینیهایی با پوست بسیار نازک یا بسیار ضخیم نمونههای بارزی از تأثیر بافت بینی بر روی نتیجه عمل هستند، چراکه جراحی زیبایی بینی در چنین مواردی با چالشهایی روبهرو است. رفع برآمدگی و برجستگی روی بینی که ممکن است در اثر حادثه بوده یا به صورت مادرزادی باشد. در عمل زیبـایی بینی مهم ترین اقدام انتخاب جراح بینی خوب می باشد در صورتی که فرد جراح بینی خود را به درستی انتخاب نکند، ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی بینی پیدا کند. فقط یک جراح واجد شرایط میتواند با استفاده از هنر، دانش و تجربه خود بر این محدودیتهای بافتی غلبه کند و بهترین و مناسبترین اصلاحات را برای هر فرد انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید