جراحی بینی فوق العاده نچرال استاتیک 👃🏻 توسط دکتر روزینا بشارتی زاده⭐

به دلیل اشغال فضای داخل بینی با تامپون، به منظور باز شدن راه تنفس و راحتی نفس کشیدن بیمار، طراحان، تامپونهایی را تولید کردند که درون خود لوله ای را دارد. به طور معمول تامپونها از جنس گاز استریل تولید میشوند؛ و پس از آغشته شدن با موادی همانند آویتان، آنتی بیوتیک، وازلین، مروسل ، ررینوراکت و … تامپون، پنبه یا فیتیلیه در واقع نوعی گاز استریل است که شکلی لوله مانند داشته و پس از آغشته شدن با پماد تتراسایکلین بعد از عمل جراحی بینی استفاده میشود.

عمل رینوپلاستی به دو تکنیک جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته انجام می شود. دوران نقاهت بعد از جراحی بینی به روش باز طولانی است و از سوی دیگر به دلیل تغییرات زیادی که بر روی بینی وارد شده است، کبودی و ورم و درد طبیعتاً بیشتر از تکنیک های با تهاجم کم تر است. برای راحت خارج کردن و تعویض تامپون، یک نخ به آن وصل است. جراحی بسته برای عمل های مربوط به بینی استخوانی و در جراحی بینی استخوانی معمولا استفاده می شود که نیاز زیادی به ایجاد برش در اعضای داخلی نداشته باشد.

امروزه به مدد پیشرفت های تکنولوژی و علم و مهارت و تجربه بالای جراحان در این حوزه، عمل بینی بعنوان یکی از جراحی های بی خطر شناخته شده است. با این حال، عملکرد این تامپونها همانند نمونههای بدون لوله است و هیچ تفاوتی با آنها ندارد. این فرم از بینی ها معمولا دارای مشکلاتی مانند انحراف تیغه بینی یا کجی خفیف بینی، قوز بینی، نوک عقابی و افتاده و نواقصی از این دست هستند. از آن اجتناب کنید و با صبر و حوصله ­­ی خود به ما کمک نمایید تا بتدریج با کاهش تورم و التهاب و پیشرفت روند ترمیم طبیعی، بینی شکل دلخواه خود را به دست آورد.

در مدلهای جدید تامپون از آنها زائدهای به شکل نخ وجود دارد که برای خارج کردن راحت تامپون از آن استفاده میشود. زیرا احتمال آسیب آن بیشتر و متعاقبا بد شکل شدن بینی می شود که ترمیم کردن آن بسیار مشکل و گاهی حتی غیر ممکن است. چرا بهتر است جراحی بینی تحت بیهوشی کامل انجام گیرد ؟ ماساژ بینی معمولا برای بینی های گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب تامپون در مواردی که تغییرات خاصی بر روی بینی انجام می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید