قیمت لحظهای دلار و یورو در بازار

این پدیده ای است که در برخی از کشورهای دیگر نیز مشاهده شده و ریشه آن به احتمال بیشتر وجود دلارهای تقلبی به رنگ سبز برمی گردد. دلار سبز به جهت سال های طولانی تر عرضه و انتشارش، بیشتر در معرض خطر تکثیر تقلبی قرار داشته است همچنین باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که تمهیدات امنیتی کامل تر و دقیق تری در دلارهای آبی تعبیه شده که احتمال جعل آنها را به میزان زیادی کاهش می دهد. از آن تاریخ تا به امروز، اسکناس های دلار تغییرات بسیاری به خود دیده اند و در چندین دوره دستخوش تفاوت های گسترده در طراحی، شمایل و حتی علایم و مشخصات امنیتی شده اند.

به گفته صالح آبادی این درگاه تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و هموطنان با ورود به این درگاه نیاز خرد ارزی خود را اعلام و سپس با مراجعه به صرافی های مجاز ارز موردنیاز را دریافت می کنند. نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که در حال دفع یک حمله هوایی است و مقامات گزارش دادند که حملات به واحدهای مرزی اوکراین با توپخانه و سایر تجهیزات سنگین انجام می شود. همچنین قیمت خرید و فروش دلار تا ساعت تنظیم این خبر، از سوی صرافی ملی نیز به ترتیب ۲۴ هزار و ۳۸۱ تومان و ۲۴ هزار و ۶۲۶ تومان اعلام شد که قیمت فروش آن نسبت به روز گذشته ۸۵ تومان کاهش داشت.

معاملهگران ارزی ساعتهای ابتدایی دیروز دلار را ۲۶ هزار و ۳۵۰ تومان رد و بدل میکردند و این رقم ساعت هشت شب و همزمان با اتمام معاملات رسمی ۲۶ هزار و ۳۲۰ تومان بود. کمترین قیمت دلار دولتی دیروز ۲۴ هزار و ۶۱۰ تومان بهثبت رسید و عدد ۲۶ هزار و ۶۸۰ تومان سقف این اسکناس بود.

از دوشنبه هفته قبل که شاهد بازگشت دلار به کانال ۲۶ هزار تومان بودیم، اسکناس آمریکا روی پلههای ابتدایی این محدوده نوسان داشته و همه چیز از تکرار اتفاقات روزهای قبل در جریان خرید و فروشهای امروز حکایت دارد. از نظر سیاسی قبل از شروع دور جدید گفتگوها که گفته میشود شاید آخرین مرحله مذاکرات باشد، دلار تمایلی به افتوخیزهای چشمگیر نشان نداده است و حالا همه میدانیم که رفتار بعدی بازار براساس خبرهای ارسالی از وین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید