قیمت لحظهای دلار و یورو در بازار

این روند در شرایطی است که هفته های گذشته نیز رئیس کل بانک مرکزی در بازدید از صرافی های میدان فردوسی تهران با اشاره به افزایش عرضه ارز در بازار متشکل ارزی و سامانه نیما اظهار داشت: به زودی درگاه فروش ارز به منظور تامین نیازهای خرد هموطنان به ارز راه اندازی می شود. همچنین باید یادآورد شد که هرچند در هفته های گذشته، بهای دلار در بازار آزاد در کانال 31 هزار تومان معامله شده بود؛ در این میان خبر اخطار و برخورد بانک مرکزی با صرافی های متخلف نیز سیگنال مثبتی به روند معاملات بود که نشان از رصد هوشمندانه بازارساز بر جریان فعالیت صرافی ها داشت.

قیمت یورو ( ارز مسافرتی ) امروز نیز در صرافی های معتبر – تومان فروخته می شود. لیر ترکیه ۳۵ تومان و درهم امارات ۱۰ تومان ارزان و بهترتیب هزار و ۸۷۰ تومان و هفت هزار و ۱۶۵ تومان فروخته شدند. از ابتدای اسفند اختلاف نرخ دلار آزاد و دولتی که برای متقاضیان ارز مسافرتی اهمیت دارد، تقریبا به هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و دیروز هم این فاصله حدود هزار و ۶۶۰ تومان بود. به گونه ای که در لحظه انتشار این گزارش، نرخ هر اسکناس دلار آمریکا در بازار آزاد به رقم 26300 تومان رسیده است که نسبت به روز کاری پنجشنبه هفته قبل، رشد نسبی نرخ داشته است.

دلار فردایی روز گذشته و در لفظها و معاملات پشتخطی درمجموع ۶۰ تومان نوسان داشت. در روزهای گذشته شاهد افتوخیزهای محدود دلار آزاد بودیم و یکشنبه ارزش این اسکناس درمجموع ۳۰ تومان کاهش پیدا کرد و به ۲۶ هزار و ۳۲۰ تومان رسید. قیمت دلار در صرافی ملی یکشنبه هشتم اسفند ۲۰ تومان ارزان شد به ۲۴ هزار و ۶۵۰ تومان رسید.

به گزارش همشهری آنلاین، امروز یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ و تا ساعت تنظیم این خبر، قیمت دلار در بازار آزاد در محدوده قیمتی ۲۶ هزار تومان معامله شد. کمترین قیمت دلار دولتی دیروز ۲۴ هزار و ۶۱۰ تومان بهثبت رسید و عدد ۲۶ هزار و ۶۸۰ تومان سقف این اسکناس بود. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر دلار آمریکا امروز در صرافیهای بانکی با کاهش قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته مواجه شد و در حال حاضر به قیمت ۲۴ هزار و ۶۵۶ تومان به فروش میرود و هر یورو نیز در صرافیهای بانکی به قیمت ۲۷ هزار و ۴۲۶ تومان فروخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید