قیمت لحظهای دلار و یورو در بازار

رئیس کل بانک مرکزی در آیین رونمایی از سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران با بیان اینکه تسهیل تامین ارز متقاضیان واقعی با سامانه برخط ارزی مهیا شده است گفت: با توجه به تامین ارزی که در سال جاری انجام شده است، در بهترین وضعیت ذخایر اسکناس ارزی قرار داریم.

وی با بیان اینکه جلوی سوء استفاده از سهمیه ارز مسافری و دانشجویی گرفته میشود، تصریح کرد: بر اساس سامانه جدیدی که قرار است راهاندازی شود، هر فردی که میخواهد ارز بخرد بدون نیاز به حضور فیزیکی میتواند درخواست خود را همراه با مستندات لازم از طریق سامانه به صرافیهای بانکی و غیربانکی ارسال کند و خرید خود را انجام دهد و بعد از آن میتواند مراجعه و به صورت فیزیکی ارز خود را دریافت کند. کارشناسان اقتصادی در حوزه پول و ارز معتقدند در صورت راه اندازی این سازوکار و با حمایت بازارساز، صفوف خرید ارز در مقابل صرافی ها برچیده خواهد شد.

همچنین در حال بررسی هستیم که حتی ارز را به حسابهای فرد واریز کنیم تا خریدار بتواند در هر نقطهای از کشور از شعب بانکی، ارز خود را تحویل بگیرد. قیمت بین المللی نفت برنت برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ از مرز ۱۰۰ دلار گذشت. دکتر علی صالحآبادی در حاشیه نشست هماندیشی با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران و در جمع خبرنگاران، درباره سوء استفاده در حوزه ارز مسافری و دانشجویی با توجه به اینکه برخی برای دریافت ارز اقدام به خرید صوری میکنند، اظهار داشت: ما در حال ساماندهی مجدد نحوه پرداخت ارز مسافری و دانشجویی هستیم و چند روز پیش نیز به کانون صرافان نامهای ارسال کردیم و از آنها خواستیم تا مشکلات را به ما منتقل کنند و در روزهای آینده بخشنامهای در تکمیل بخشنامه قبلی ابلاغ میشود.

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، پس از ساعت ۷ صبح به وقت محلی گزارش داد که روسیه حمله نظامی به شرق اوکراین را آغاز کرده است. نرخ لحظه ای دلار در بازار آزاد ، به روزترین قیمت دلار ، قیمت روز ارز را در این صفحه مشاهده می کنید. نرخ دلار عصر دیروز با 26 هزار و 250 تومان معامله شد که نسبت به روز شنبه 30 تومان بالا رفته بود. وضعیت بازار به گونهای است که هر لحظه امکان تغییر مسیر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید