قیمت لحظهای دلار و یورو در بازار

به گفته صالح آبادی این درگاه تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و هموطنان با ورود به این درگاه نیاز خرد ارزی خود را اعلام و سپس با مراجعه به صرافی های مجاز ارز موردنیاز را دریافت می کنند. در هفته های گذشته، صالح آبادی پیش از این در گفتگو با خانه ملت در خصوص آینده بازار ارز گفته بود: در بازار متشکل ارزی عرضه و تقاضا بهشکل متعادلی وجود دارد و آن را نیز تقویت میکنیم و فکر میکنم بازار ارز وضعیت متعادلی را در آینده داشته باشد. این روند در شرایطی است که هفته های گذشته نیز رئیس کل بانک مرکزی در بازدید از صرافی های میدان فردوسی تهران با اشاره به افزایش عرضه ارز در بازار متشکل ارزی و سامانه نیما اظهار داشت: به زودی درگاه فروش ارز به منظور تامین نیازهای خرد هموطنان به ارز راه اندازی می شود.

امروز در اولین نرخ اعلامی از سوی صرافی ملی قیمت خرید و فروش دلار ۲۴ هزار و ۴۲۵ تومان و ۲۴ هزار و ۶۷۱ تومان اعلام شد. قیمت خرید یورو ۲۷ هزار و ۲۰۷ تومان و قیمت فروش آن ۲۷ هزار و ۴۸۱ تومان از سوی صرافی ملی اعلام شد که قیمت فروش آن نسبت به روز گذشته ۷۹ تومان افزایش یافت. قیمت دلار در صرافی ملی یکشنبه هشتم اسفند ۲۰ تومان ارزان شد به ۲۴ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. به گزارش همشهری آنلاین، امروز یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ و تا ساعت تنظیم این خبر، قیمت دلار در بازار آزاد در محدوده قیمتی ۲۶ هزار تومان معامله شد.

به گونه ای که در این ابلاغیـه از شبکه صرافی های کشور خواسته شده است درصورتیکه مواردی به جز سرفصلهای 25 گانه مذکور احصا شده است، این موارد از طریق کانون صرافان به بانک مرکزی اعلام شود تا اقدام لازم صورت گیرد. همچنین بانک مرکزی در این بخشنامه به افزایش میزان ارز مسافرتی و ارز موردنیاز برای شرکت در دوره های آموزشی و پژوهشی نیز از 2000 یورو به 2200 یورو اشاره داشته است که به نوعی می تواند تقاضای این بخش را در بازار آزاد به طور نسبی کاهش دهد و متقاضیان ارز مسافرتی را به جای بازار آزاد، راهی صرافی های بانکی کند تا با ارائه مدارک مورد نظر، نیاز ارزی خود را تامین کنند.

به گزارش نبض بورس؛ فعالان بازار ارز در معاملات سومین روز هفته، شاهد رشد اندک قیمت دلار و یورو در صرافی های بانکی و مجاز بودند. به گونه ای که در لحظه انتشار این گزارش، نرخ هر اسکناس دلار آمریکا در بازار آزاد به رقم 26300 تومان رسیده است که نسبت به روز کاری پنجشنبه هفته قبل، رشد نسبی نرخ داشته است. همچنین باید یادآورد شد که هرچند در هفته های گذشته، بهای دلار در بازار آزاد در کانال 31 هزار تومان معامله شده بود؛ در این میان خبر اخطار و برخورد بانک مرکزی با صرافی های متخلف نیز سیگنال مثبتی به روند معاملات بود که نشان از رصد هوشمندانه بازارساز بر جریان فعالیت صرافی ها داشت.

دیدگاهتان را بنویسید