قیمت لحظهای دلار و یورو در بازار

برخی از تحلیلگران بازار ارز ایران معتقدند که معامله گران دیگر بی گدار به آب نمی زنند و بیشتر به دنبال اخبار قطعی تر از مقر مذاکرات وین هستند. از سوی دیگر امروز در بازار آزاد ارز بر اساس مشاهدات میدانی، قیمت دلار با نوسان کاهشی در کانال 26 هزار تومان همراه شده است. همچنین باید یادآورد شد که هرچند در هفته های گذشته، بهای دلار در بازار آزاد در کانال 31 هزار تومان معامله شده بود؛ در این میان خبر اخطار و برخورد بانک مرکزی با صرافی های متخلف نیز سیگنال مثبتی به روند معاملات بود که نشان از رصد هوشمندانه بازارساز بر جریان فعالیت صرافی ها داشت.

وی با بیان اینکه جلوی سوء استفاده از سهمیه ارز مسافری و دانشجویی گرفته میشود، تصریح کرد: بر اساس سامانه جدیدی که قرار است راهاندازی شود، هر فردی که میخواهد ارز بخرد بدون نیاز به حضور فیزیکی میتواند درخواست خود را همراه با مستندات لازم از طریق سامانه به صرافیهای بانکی و غیربانکی ارسال کند و خرید خود را انجام دهد و بعد از آن میتواند مراجعه و به صورت فیزیکی ارز خود را دریافت کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر دلار آمریکا امروز در صرافیهای بانکی با کاهش قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته مواجه شد و در حال حاضر به قیمت ۲۴ هزار و ۶۵۶ تومان به فروش میرود و هر یورو نیز در صرافیهای بانکی به قیمت ۲۷ هزار و ۴۲۶ تومان فروخته میشود. همزمان با نوسان محدود دلار آزاد دیروز تقریبا همین شرایط را در صرافیهای بانکی شاهد بودیم. در روزهای گذشته شاهد افتوخیزهای محدود دلار آزاد بودیم و یکشنبه ارزش این اسکناس درمجموع ۳۰ تومان کاهش پیدا کرد و به ۲۶ هزار و ۳۲۰ تومان رسید. روند آرام بازار ارز از روز دوم اسفند آغاز شده و در این مدت شاهد خرید و فروش دلار آزاد با رقمهای ۲۶ هزار و ۲۰۰، ۲۶ هزار و ۳۰۰ و ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان بودیم.

قیمت دلار در صرافی ملی یکشنبه هشتم اسفند ۲۰ تومان ارزان شد به ۲۴ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. همچنین، قیمت خرید یورو ۲۷ هزار و ۴۶۲ تومان و قیمت فروش آن ۲۷ هزار و ۷۳۸ تومان اعلام شد. در جریان معاملات پشتخطی دیروز، اسکناس آمریکایی اختلاف نرخی با آخرین خرید و فروشهای بازار آزاد -۲۶ هزار و ۳۲۰ تومان- نداشت و همین موارد باعث میشوند احتمالا امروز دلار بین ایستگاههای ابتدایی کانال ۲۶ هزار تومان رفتوبرگشت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید