قیمت لحظهای دلار و یورو در بازار

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ساماندهی مجدد فرآیند پرداخت ارز مسافری در صرافیها گفت: با راهاندازی سامانه تا دو ماه دیگر پرداخت ارز مسافری و دانشجویی ساماندهی خواهد شد که بدون نیاز به حضور فیزیکی و به صورت الکترونیکی خواهد بود. پیرو اطلاعیه مورخ 06/09/1400 و در راستای پاسخ به نیاز واقعی متقاضیان ارز، خواهشمند است به قید تسریع ضمن اخذ نظرات شرکتهای صرافی در خصوص مسایل و مشکلات احتمالی مرتبط با فرآیند فروش ارز در سرفصلهای مصارف خدماتی اعلامی، مراتب به همراه نیازهای جدید ارزی به درخواست متقاضیان واقعی مورد تأیید آن کانون برای این بانک ارسال شود تا موضوع بررسی و اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

به گزارش نبض بورس، پس از بازدید هفته گذشته صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی از صرافی ها در میدان فردوسی و تاکید ایشان بر آمادگی بانک مرکزی برای رفع مشکلات احتمالی مرتبط با فروش ارز و تامین نیازهای ارزی مردم؛ بانک مرکزی در مکاتبه ای مراتب را به رییس شورای عالی کانون صرافان ایران اعلام کرد. این روند در شرایطی است که هفته های گذشته نیز رئیس کل بانک مرکزی در بازدید از صرافی های میدان فردوسی تهران با اشاره به افزایش عرضه ارز در بازار متشکل ارزی و سامانه نیما اظهار داشت: به زودی درگاه فروش ارز به منظور تامین نیازهای خرد هموطنان به ارز راه اندازی می شود.

آخرین اخبار پس از ماهها تجمع نظامی روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین با ۱۵۰ هزار نیرو است. آخرین قیمت دلار امروز در بازار را در این صفحه مشاهده کنید. وی با اشاره به وضعیت خوب صادرات محصولات نفتی و غیرنفتی اظهار داشت: طبیعی است که بازار ارز ناشی از عرضه های ارزی، وضعیت متعادلی داشته باشد و نوسان زیادی را شاهد نباشیم. وضعیت اوکراین به سرعت رو به وخامت است. نرخ لحظه ای دلار در بازار آزاد ، به روزترین قیمت دلار ، قیمت روز ارز را در این صفحه مشاهده می کنید. وضعیت بازار به گونهای است که هر لحظه امکان تغییر مسیر وجود دارد.

بر این اساس؛ بانک مرکزی پیش تر اعلام کرده بود: در راستای عمل به وظیفه نظارتی خود از ابتدای سال جاری اقدامات نظارتی را پیادهسازی کرده که منجر به صدور ۲۴۸ فقره اخطار، ۲۵ مورد ابطال مجوز و ۴۶ مورد تعلیق مجوز برای صرافیهای متخلف شده است. مسکو معاملات در تمام بازارهای خود را به حالت تعلیق درآورده است. قرار است ناتو در واکنش به تهاجم، نشست اضطراری برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید