قیمت لحظهای دلار و یورو در بازار

این سامانه محلی است که در آن صادرکنندگان و واردکنندگان ارز حاصل از صادرات و واردات خود را عرضه و داد و ستد می کنند. اسکناس آمریکایی که پس از کانالشکنی پنجم خود در هفته گذشته توانسته بود به کانال ۲۵ هزار تومانی بازگردد، تمایلی به ماندن در این کانال از خود نشان نداده و در روز سوم هفته مجددا به کانال ۲۶ هزار تومان بازگشت. صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال تاکنون، ۱.۶ میلیارد دلار اسکناس ارز در بازار متشکل ارزی معامله شده است که در دوره مشابه سال گذشته این رقم ۴۲۳ میلیون دلار بود، بنابراین نسبت به سال گذشته حدودا ۴ برابر عرضه ارز در بازار متشکل ارزی داشتهایم.

روند آرام بازار ارز از روز دوم اسفند آغاز شده و در این مدت شاهد خرید و فروش دلار آزاد با رقمهای ۲۶ هزار و ۲۰۰، ۲۶ هزار و ۳۰۰ و ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان بودیم. نرخ دلار نیما عموما از نرخ بازار آزاد کمتر می باشد. مبنای قیمت دلار آزاد، نرخ مبادله دلار در بازار تهران می باشد. قیمت دلار نیما، اشاره به نرخ مبادله دلار در این سامانه دارد. منظور از قیمت دلار سلیمانیه، نرخ مبادله دلار در شهر سلیمانیه عراق می باشد.

منظور از این نرخ که از آن به عنوان نرخ دلار آزاد یاد می شود قیمت دلار در معاملات نقدی و رایج روزانه بازار آزاد است. قیمت دلار در معاملات پشتخطی افتوخیز محدودی داشت و میشود همین شرایط را امروز دوشنبه هشتم اسفند در بازار آزاد انتظار داشته باشیم. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه 9 اسفند پایین می رود. قیمت دلار در شهرستان های مرزی از اهمیت و ضریب تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است و به همین جهت بیشتر مورد توجه واقع می شود.

سبزه میدان، میدانی است که در نزدیکی بازار تهران در مجاورت بازار ۱۵ خرداد واقع شده است و از مراکز خرید و فروش آزاد دلار محسوب می شود. از سوی دیگر امروز در بازار آزاد ارز بر اساس مشاهدات میدانی، قیمت دلار با نوسان کاهشی در کانال 26 هزار تومان همراه شده است. هرات یکی از شهرهای افغانستان می باشد که قیمت ارز در آن با ایران تا حدی مرتبط و برای معامله گران ارز قابل توجه است. سلیمانیه یکی از شهر های عراق می باشد که قیمت ارز در آن با ایران تا حدی مرتبط و برای معامله گران ارز قابل توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید